Autokopen.nl Snel gevonden!

Volkswagen Polo: evolutie als toverwoord

bekijk 17 foto's

3 maart 2009

Volkswagen heeft de onthulling van de nieuwe Polo tot aan de Autoshow van Genève bewaard. Zoals verwacht is het nieuwe model een evolutie van de huidige Polo maar wel met belangrijke nieuwe techniek.

Hoewel Volkswagen veel Polo’s heeft neergezet op de stand moeten we toch even goed kijken. Echt in het oog springend is het nieuwste model van de Duitsers namelijk niet. De vormgeving borduurt voort op die van de Golf maar heeft ook wel wat trekjes van de Audi A3, er zijn slechtere voorbeelden denkbaar.

Peter Arends van Volkswagen Nederland staat ons te woord op de Autosalon: “Op een uitvoering na zitten alle Polo’s in de twintig procent bijtellingscategorie.” Goed nieuws voor de zakelijke rijders dus. Die uitvoeringen zijn: een 1.2 met 60 of 70 pk, een nieuwe 1.2 TSI met 105 pk en drie 1.6 dieselmotoren, ook geheel nieuw. Naar wens levert de zelfontbrander 75, 90 of 105 pk. De 1.4 benzinemotor met 85 pk valt buiten de bijtellingsboot.

Direct bij de verkoopstart is een Bluemotion-variant verkrijgbaar met 1.6 TDI, die slechts 96 g/km CO2 uitstoot. Volgend jaar komt er volgens Arends een Bluemotion met een geheel nieuwe 1.2 TDI met een uitstoot van slechts 87 g/km. “Dat is minder dan een Toyota Prius”, voegt hij eraan toe.

De vijfde generatie Polo komt in juni op de markt. In eerste instantie alleen als vijfdeurs. “75 procent van de klanten kiest voor een vijfdeurs”, aldus Arends. Kort daarna volgt een driedeurs. Standaard krijgt elke nieuwe Polo ESP. Voor het noemen van prijzen is het helaas nog te vroeg.

Reacties

Reacties
Reacties

Vindt deze Polo geweldig ,ik had voor een paar maanden terug al foto s gezien ook die hoge model die nog moet komen en daar wacht ik op om die te bekijken en misschien te kopen.....

reageren? Log in.

gebruiker Door R. Kramer -Musselkanaal, 03-03-09 16:38

Voorkant van een Peugeot 106, de achterkant van het eerste model Toyota Yaris.
Alleen de techniek is onderhuids is de moeite waard.

reageren? Log in.

gebruiker Door roland, 03-03-09 18:36

Wederom een saaie auto voor saaie mensen.
VW= ultra-burgelijk.

reageren? Log in.

gebruiker Door Mark Roadster, 03-03-09 21:46

Ik vind het een mooie auto, rij mijn hele leven al bijna VW, nu een zustermerk nl Skoda Fabia Sport.Ik ben bijna 80 jaar 08.03.1929 geboren en haal en breng auto's voor VW-audi-en skoda bij een daeler in en omgeving arnhem Ik heb 18 vw's en 1 skoda gehad, Rij ik nu mee, kan zijn dat ik hem zo gauw de polo er is, toch weer een VW neem.

reageren? Log in.

gebruiker Door A.Kamphuis, 04-03-09 17:16

ben reeds bij de dealer gewest en heb geinformeerd of er ook een station komt, en die komt er maar het duurt nog even , dus heb ik de nieuwe polo alvast besteld , en de kleur is donker rood metalick

reageren? Log in.

gebruiker Door Anoniem, 04-03-09 17:43

(Niet anoniem reageren? Log hier in!)Naam:

Ongewenst bericht, want:

sluiten